Strona w budowie, nie wszystkie elementy mogą działać poprawnie.

Artur Kornik Sowiński — DYREKTOR SPORTOWY ORGANIZACJI CAVEMMA!

Artur Kornik Sowiński urodził się w marcu 1987 roku w Radzionkowie. Wywodzi się z takich sportów, jak karate czy brazylijskie jiu-jitsu. Swoje pierwsze zwycięstwa odnotował pokonując Daniela Tobolika, Zaurbeka Muchaeva, Keitha Nortona czy Craiga Jose. Występy w Polsce przeplatał z tymi poza granicami kraju. Na gali MMA Challengers 1 w 2009 roku przegrał z Marcinem Heldem, późniejszym zawodnikiem UFC. Zadebiutował na KSW w 2010 roku podczas gali KSW 14. Jego rywalem był wówczas Holender Danny van Bergen, który pokonał Polaka jednogłośną decyzją sędziów. Kolejne walki Artur Sowiński na KSW już wygrał. Pokonał kolejno Paula Reeda, Cengiza Dana i Macieja Jewtuszko, zgarniając bonus za nokaut wieczoru na popularnym “Irokezie”. W 2011 roku podczas gali Celtic Gladiator w Irlandii zmierzył się z Conorem McGregorem. Faworyt nie był jeszcze tak popularny, jak dziś, ale wygrana z Kornikiem napędziła jego karierę. Conor pokonał Sowińskiego przez TKO w drugiej rundzie.

Kolejne walki Sowiński toczył już w kategorii piórkowej. Po pokonaniu Anzora Anzhieva i Vaso Bakocevicia, w 2015 roku pokonał Klebera Koike Erbsta i sięgnął po pas mistrzowski KSW w wadze piórkowej. Ich pojedynek został wówczas wybrany walką wieczoru. Pas KSW obronił raz, pokonując Fabiano Silvę. W kolejnym pojedynki stracił mistrzowskie trofeum, przegrywając z Marcinem Wrzoskiem na gali KSW 37: Circus of Pain.

W kolejnych latach "Kornik" przeplatał wygrane z porażkami. Pokonał Łukasza Chlewickiego, Kamila Szymuszowskiego czy Gracjana Szadzińskiego, ale przegrał rewanżowe starcie z Kleberem Koike Erbstem, Salahdine Parnassem czy Normanem Parke. W swojej ostatniej walce na KSW 57 Sowiński musiał uznać wyższość innego niezwykle doświadczonego zawodnika KSW, Borysa Mańkowskiego. „Diabeł Tasmański” wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

Łączny bilans Artura w MMA to 21-12-2NC co sprawia, że jest tym samym jednym z najbardziej doświadczonych zawodników MMA w Polsce. Właśnie te doświadczenia wyniesione z klatki największej organizacji MMA w Polsce, jak i to zyskane w ostatnim czasie jako promotora grupy MMA Familia, dają nam pewność, że Artur Sowiński to mega wzmocnienie CAVEMMA. "Kornik" będzie odpowiedzialny za match-making, oraz wszelkie aspekty sportowe związane z organizowanymi przez nas wydarzeniami. Gorąco wierzymy, że wspólne zapatrywania na filozofię sportów walki i chęć powrotu do korzeni MMA sprawią, iż razem z Arurem zaserwujemy Państwu najwyższej jakości widowiska, pełne widowiskowych rozstrzygnięć. Witaj na pokładzie!

Sylwester Kołecki — Oficjalnie twarzą organizacji CAVEMMA!

Sylwester Kołecki przez wiele lat uprawiał podnoszenie ciężarów na poziomie międzynarodowym. W trakcie 17-letniej kariery zdobył m.in. złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów w 2007 roku. Tę przygodę zakończył w 2014 roku. Mieszane sztuki walki trenuje od 2019 roku, szkoląc się w Akademii Sportów Walki Wilanów oraz klubie Elitarni MMA Oborniki Śląskie. W swoim debiucie potrzebował zaledwie 17 sekund na rozprawienie się z Aleksandrem Joketiciem. W naszej federacji Sylwester będzie odpowiedzialny za szeroko pojętą reprezentacje w mediach i poza nimi.